Právě se nacházíte:  Pneumatiky EshopZe světa pneu

Brzdíme v horách

articles/brzdime_na_horachV horských oblastech platí obvykle pravidlo, že ten, kdo jede do stoupání, má před­nost. Měli bychom počítat i s tím, že na řadě míst je vyhýbání možné jen na vý­hybkách a proto se musíme snažit předví­dat a včas reagovat na protijedoucí vůz.

Ale pozor při jízdě z kopce !!!!!!
  • brzdíme motorem na stejný rychlostní stupeň, jakým bychom jeli nahoru. Správ­ný je ten stupeň, při němž vozidlo bez přidání plynu nezrychluje.
  • Před zatáčkami pak jenom krátce přibrzdí­me.
  • Dlouhá jízda s nepřetržitým brzděním dokáže rozpálit brzdové kotouče, bubny i obložení tak, že brzdová kapalina začne vřít, vznikají bubliny a výkon brzdy se rovná nule. V takové situaci už může být pozdě. Pamatujme proto včas na kontrolu bodu varu brzdové kapaliny, která by se měla vždy po dvou letech vyměnit. Bubliny páry se totiž tvoří z vody, kterou sebe každá brzdová kapalina postupně absorbuje.

Nikdy se nesnažte na okamžik zrychlit sešlápnutím spojky. Při opětném sepnutí můžete spálit její obložení. Začnou-li brzdy „vadnout", silně sešlapujte brzdový pedál (pumpujte), to stlačí vzniklé páry. K tomu zatáhněte i ruční brzdu, a pokuste se zařadit nižší rychlost. A když je nejhůř? Pak zbývá jen únikové 1 řešení, dokud se vůz příliš nerozjede, raději zničit plechy postupným brzděním o sněhové bariéry či svodidla, než riskovat čelní náraz.

PNEU HOTLINE

+420 212 241 083

Ze světa pneu

Pneu Goodyear pro Obamovu limuzínu

Limuzína značky Cadillac, kterou bude jezdit nový prezident USA Barack Obama, je mohutně pancéřova…

V Rakousku od 1. listopadu povinné zimní pneumatiky

Automobilisté, kteří budou na rakouských silnicích přistiženi po 1. listopadu s letními pneu, mají a…

Brzdíme v horách

V horských oblastech platí obvykle pravidlo, že ten, kdo jede do stoupání, má před­nost. Měli by…

více ze světa pneu